تبلیغات
سایت شخصی طرفداران مسی - بارسلونای بحران زده؛ نگاهی به وضعیت فعلی کاتالان ها
مسی
Download Toolbar
تاریخ : سه شنبه 20 اسفند 1392 | 19:01 | نویسنده : حسین لک
شنبه شب گذشته در هفته بیست و هفتم رقابتهای لالیگای اسپانیا، تیم بارسلونا در روزی که با 8 بازیکن اصلی خود آن هم تنها 72 ساعت بعد از سپری شدن فیفا دی به میدان رفته بود، در کمال ناباوری با یک گل در برابر میزبان رده هجدهمی خود تیم رئال وایادولید شکست خورد .

در کمال ناباوری با یک گل در برابر میزبان رده هجدهمی خود تیم رئال وایادولید شکست خورد تا شاگردان تاتا مارتینو شانس بسیار خوبی را که برای نزدیک شدن به رئال مادرید در صدر جدول داشتند از دست بدهند.

این دومین شکست آبی اناری ها در سه هفته گذشته بود. آنها سه هفته قبل با حساب 3-1 در زمین رئال سوسیداد باخته بودند و حالا با شکست این هفته به نظر می رسد که کاتالانها وارد یک بحران شده‌اند.

لابلوگراناها در حالی این بازی را به حریف خود واگذار کردند که تک گل این بازی در دقیقه 15 برای وایادولید به ثمر رسید و ستارگان بارسلونا نتوانستند در 75 دقیقه باقی مانده از زمان بازی، راهی برای رسیدن به گل پیدا کنند و مانع از شکست تیمشان شوند. جدا از عملکرد ضعیف خط حمله کاتالانها، دیوار دفاعی این تیم هم روز خوبی را پشت سر نگذاشت. این بازی به خوبی نشان داد که خط دفاعی بارسلونا دارای چه نقاط ضعف بزرگی است، بازی در برابر وایادولید به خوبی نشان داد که خط دفاعی بارسلونا می تواند در ادامه مسیر باقیمانده از فصل مشکلات زیادی را برای آنها به وجود آورد.

در لحظه به ثمر رسیدن گل تیم وایادولید، مدافعین بارسلونا به کرات دچار اشتباه شدند، قبل از ضربه نهایی فاستو روسی توپ بارها در اطراف محوطه جریمه بارسا ضربه خورد و نهایتاً در حالی که مدافعین بارسلونا سردرگم به نظر می رسیدند، با دفع ناقص آدریانو، توپ به مهاجم وایادولید رسید تا این بازیکن به راحتی توپ را به سمت چپ دروازه ویکتور والدز بفرستد و موجب شکست تلخ شاگردان تاتا مارتینو شود. در لحظه به ثمر رسیدن این گل، جرارد پیکه رهبر خط دفاعی بارسلونا، مانند یک فرد یخ زده سر جای خود ایستاده و تنها نظاره گر باز شدن دروازه تیمش بود. هرچند که خط دفاعی بارسلونا در بیشتر اوقات این فصل عملکرد خوبی داشته، اما نباید از این نکته غافل شد که در بازیهای حساس پیش روی کاتالانها مانند دیدار این هفته برابر منچستر سیتی یا بازی مهم ال کلاسیکو، این قبیل اشتباهات می تواند باعث از دست رفتن یک جام شود.

بنابر گزارش وبسایت روزنامه نود، نکته دیگر این است که به نظر می رسد که تاتا مارتینو، سرمربی آبی اناری ها، در حال حاضر دچار یک واماندگی تاکتیکی در تیمش شده است. به ظاهر او در شرایط حساس نمی تواند گره کور بازی شاگردانش را باز کند و همین امر در بازی برابر سوسیداد نیز به خوبی قابل مشاهده بود، در آن بازی هم مانند دیدار در برابر وایادولید، به خوبی مشخص بود که مارتینو قصد دارد تا از یک سیستم چرخشی مناسب در تیمش استفاده کند، اما آنجا هم در انجام این امر ناموفق بود، اینطور به نظر می رسد که او نمی تواند به درستی افکار تاکتیکی خود را در تیمش پیاده کند و همین امر موجب سردرگمی بازیکنان بارسلونا شده است.

حالا دیگر همه چیز به ال کلاسیکو بستگی دارد. واقعیت این است که مهمترین دیدار فصل آبی اناری ها بازی برگشت در برابر دشمن دیرینه اشان یعنی رئال مادرید خواهد بود. در صورتی که کاتالانها نتوانند سه امتیاز آن بازی را کسب کنند، می شود با قاطعیت گفت که آنها قهرمانی این فصل لالیگا را از دست داده اند، اما در صورتی که لابلوگراناها فاتح نبرد ال کلاسیکو شوند، رقابت شانه به شانه دو غول متمول فوتبال اسپانیا تا پایان فصل ادامه خواهد داشت.
طبقه بندی: اخبار بارسلونا، 
برچسب ها: بارسلونای بحران زده؛ نگاهی به وضعیت فعلی کاتالان ها،  

  • لیونل مسی